מרחב מודעות

שאלות ותשובות

עוד על קורסים וסדנאות

לקריאה והורדה – מדריכים

מילון מונחים בתפישת המטאיזם

יש לכם שאלות נוספות? מוזמנים ליצור איתנו קשר 

 

מה זה "למשוך בחוטים"?

למשוך בחוטים זוהי מתודולוגיה ייחודית המאפשרת לנו לחיות את החיים שאנחנו מבקשים לעצמנו באמצעות חקירה של הגורם המעכב אותנו. ״חוט״ הוא למעשה הקו שמחבר בין נקודה שמובילה אותה לנקודה הבאה וכך נתקדם עד שנקבל תמונה מלאה על דפוס שמעכב אותנו – זה מתחיל בדברים קטנים ושגרתיים ועם הניסיון והמיומנות מגיעים גם החוטים המשמעותיים: העבודה שתמיד רציתם, האהבה הגדולה שנכנסה לחייכם, הבית, שדרוג הזוגיות הקיימת, או כל חלום אחר שתלמדו למשוך לחייכם – ישנם שני מפגשי עומק שילמדו אתכם שלב אחר שלב את ארגז הכלים שאתם צריכים כדי לתכנת את התודעה שלכם מחדש באופן עצמאי.

חדר כושר לתודעה זו תוכנית אימונים שתעזור לך לתרגל מטאיזם באופן רציף ויום יומי. זוהי הזדמנות להרחיב ולפתח את מיומנויות התודעה ולקפוץ למדרגה הבאה. חודש אחרי חודש, ממש לפי מעגל השנה, מתכנסים חברי מרחב מודעות לעשות עבודת תודעה ולגעת בנושאים הרלוונטים לחיי כולנו. המימוש שלנו בחיים, היחס שלנו לשפע, למיניות, לאהבה, ואפילו לילדים שלנו בבית, או לילדים שאנחנו מבפנים. כל חודש נתמקד בנושא אקוטי אחר, נעמיק, נרפא ונשדרג. 

בחדר הכושר תלמדו לכתוב סיפור חיים חדש בלי לצאת מהבית. העבודה מהאפליקציה, בנוחות שלכם, לצד "חברותא" – מפגשי לימוד קבוצתיים שתומכים בך ומעצימים אותך.

בחדר כושר לתודעה, לצד העבודה העצמאית באפליקציה, תהנו מליווי רציף בקבוצת הפייסבוק הסגורה של מרחב מודעות, מקבוצות למידה "חברותא", ומשירות טלפוני "קו למרחב" הזמין לכם במידה ואתם זקוקים להכוונה נוספת.

מדי חודש תוכלו לבחור לעצמכם את רמת העומק בה תרצו לתרגל באותו החודש: תרגול "לייט" זהו פרוטוקול קליל, קצר וכיפי. בעוד תרגול "עומק", כשמו, מאתגר יותר, ארוך ואף מציף. בחצי השנה הראשונה במרחב מודעות ההמלצה הגורפת שלנו לתרגל "לייט", עד שתרגישו מוכנים להתנסות בתרגול "עומק". ממש כמו בחדר כושר רגיל, אתם יכולים מדי חודש מחדש, לבחור את רמת האינטנסיביות של התרגול שמתאים לכם.

גלי גמא

במוחנו פועלים גלי מוח שונים. כל גל מייצג מהירות מסוימת ומאופיין ביישומים הרלוונטים לו. לדוגמה, במצב עירות אנחנו בגלי בטא, במצב מדיטטיבי אנחנו בגלי אלפא, במצב טרום שינה, אנחנו בגלי תטא, ובשינה עמוקה, דלתא. גלי גמא, אמנם פחות מוכרים, אך נחשבים כ-"GENIOUS BRAIN WAVES" . מדובר בגלים מאד מהירים המאפשרים ביצועים מטא קוגניטיביים. בחדר כושר לתודעה אנחנו מסתייעים בגלים אלו, בעזרתם אנחנו מפרקים ובונים מחדש תבניות חשיבה, מתכנתים את התודעה במידע החדש.

מזל טוב! אין שום בעיה להשתתף בחדר הכושר לתודעה בזמן ההריון. בחרי לך את רמת העומק הרצויה לך, והתחילי לשחק את משחק החיים. הקודים החדשים יעברו ישירות גם לתינוקך. כך שאת יכולה לראות בזה מתנת לידה מוקדמת

לא, זה הרבה יותר. תרגול מדיטציות הוא דבר מדהים בפני עצמו, אך העבודה בחדר כושר מתרכזת  בתכנות מחדש של האמונות והתדרים שלך, בחקירת עומק, בכל חודש, בהתאם לנושא החודשי, ובשורה תחתונה: בשדרוג המציאות שלך לטובה הלכה למעשה.

כל השיטות טובות ומבורכות, אך שיטת המטאיזם שונה בתכלית מכל מה שהכרת עד היום. באמצעות מתודולוגיה פרקטית וארגז כלים סדור, התודעה שלך תעבור תכנות מחדש. וכך, חודש אחר חודש, שכבה על שכבה, החיים שלך ישתדרגו פלאים ויהפכו לגן עדן עלי אדמות. זה לא קסם! זו עבודת עומק, היא תובענית ומחייבת, אך בהתאמה מתגמלת

התמרה היא מלשון תמורה, שינוי, מטמורפוזה. כדי ליצור טרנספורמציה תאית, יש להפוך אנרגיה אחת, לאנרגיה אחרת.  לצורך העניין אם הישרדות זה סיפור חייך, על מנת לעבור לחיי שפע, לא יספיקו מדיטציות, מנטרות ודמיון מודרך. יש לערוך התמרה עמוקה לאנרגית ההישרדות הרוטטת בך. כך גם לגבי קורבנות, רדיפה אחר "בלתי מושג" וכן הלאה. הדרך "להתמיר" את החסימה האנרגטית, היא באמצעות מודלים פרקטיים שיעזרו לך בצורה עצמאית ומשחקית בתוך דקות ספורות, להבין מה יושב בשורש הדפוס המייצר את המציאות הנוכחית, ושם יפתח "חלון הזדמנויות" לבחירה אחרת. מחודשת. שתשנה את כל הסיפור.

הטיפולים האישיים במרחב מודעות מאוד ממוקדים. חשוב לציין שלא מדובר בטיפול קונבנציונאלי ארוך טווח, אלא במספר ממוקד של מפגשים, אשר מוגדרים מראש עם מטרה, עם התחלה וסוף. שאיפתנו, לאחר סדרת הטיפולים הממוקדת, להקנות לך את הכלים לעבודה עצמאית, שכן בבסיס שיטת המטאיזם יושבת האמונה, שאנחנו, כל אחד מאתנו, הוא המטפל הטוב ביותר של עצמו, אם רק יקבל את הכלים הנכונים לידיו.

לחצו כאן לרשימת המטפלים. כולם בוגרי המסלול המלא (3 שנות לימוד, וחלקם 4 שנים, במידה והם גם מנחי קבוצות). הכי חשוב שתבחרו את המטפל שאתם מתחברים אליו וצאו לדרך שתחזיר לכם את החיים במתנה. מומלץ לבחור מטפל שעל ידו סימון כתר, המסמן שהוא "תחת סופרוויז'ן", כלומר ממשיך לקבל לווי והדרכה מקצועית במרחב מודעות.

מסלול המטפלים הוא הליך הכשרה מקצועי של מרחב מודעות בשיתוף מכללת רידמן לרפואה אינטגרטיבית. תלמידים שעוברים את לימודי מרחב הכ"ח ומרחב מנהיגות מוזמנים לעבור לשלב הבא, ולהצטרף למסלול המקצועי בו הם לומדים את רזי הטיפול והפרוטוקולים המתקדמים בשיטה. לא ניתן לדלג על שלבי ההתפתחות האישיים, "מסלול מטפלים" מותנה בתהליכים מוקדמים אלה. 

מרחב הכ"ח הוא תהליך התפתחות עמוק, המאפשר לכל אדם להתחבר לכוחות הפנימיים שלו, וללמוד לאהוב את עצמו ללא תנאים. במהלך 28 מפגשים התלמידים נחשפים לשיטה מובנת והופכים למודל הטוב ביותר של עצמם. מרחב הכ"ח מתקיים בקבוצות אינטימיות ברחבי הארץ, ובזום כמובן. מדובר במפגשים שבועיים המועברים על ידי מנחי הבית המוסמכים של מרחב מודעות

בעוד מרחב הכ"ח הוא קורס שאורך כ"ח מפגשים שבועיים, המתקיימים בקבוצות אינטימיות ועם מנחה צמוד. חדר הכושר הוא תהליך המתקיים אחת לחודש, ורובו עצמאי, כל אחד בביתו.  רבים מהתלמידים עורכים את התהליכים במקביל, זוהי ללא ספק התפתחות מואצת ומיטבית, אך היא  דורשת השקעה של תרגול, ועליכם לשקול אם תוכלו לעמוד בכך. 

המטרה המרכזית היא לעשות את התרגול בחדר הכושר לתודעה יחד עם אלפי חברי מרחב מודעות,  בדיוק בזמן. מומלץ לערוך את התרגולים יחד וליהנות מהערך המוסף של הקהילה, אבל אם פספסת ביום אחד – לא נורא! ניתן להצטרף לתרגול וכמובן לסיים אותו יום אחרי. אם אתם בטיול, בחופשה או בחו"ל, אל תדאגו, בעזרת האפליקציה גם גלי גמא "ירדפו" אחריכם וימצאו את תודעתכם בכל מקום בעולם.

בראש ובראשונה מדובר בחשש לגיטימי, אבל כדי להפיג אותו מומלץ לקרוא ולצפות עדויות אותנטיות של תלמידים ששינו את חייהם בעזרת הכלים. יחד עם זאת, חשוב להדגיש שאנחנו נותנים לך את כל הכלים והתמיכה שרק אפשר אבל בסוף הכל תלוי בך. זהו בסיס השיטה, והעקרון הראשון במטאיזם: אין כלום בחוץ! יש רק אותך! אנחנו נדאג לתת לך חכה המשוכללת ביותר, מקפצה, לווי ואפילו בית, אבל מכאן זה לגמרי בידיים שלך.

המטאיזם רואה בגוף "פנטום", השתקפות הולוגרפית של התודעה. ועל כן, אינו מטפל בסימפטום, אלא חוקר את השורש התודעתי העומד מאחורי היווצרות המחלה. כל איבר מייצג רובד תודעתי-רוחני עמוק, בספר "גן עדן זה כאן" ניתן ללמוד את מפת האיברים בראי המטאיזם. אבל במידה וישנה מחלה מאתגרת, ההמלצה היא לשקול להצטרף לקורס הדגל "כ"ח הבריאות", ולעבור תהליך עומק קבוצתי.